To nejnovější

[3]

A stejně se mají rádi.


Lidé. Druh vždy nespokojený, ale stejně se umíme spojit, pozdravit se, rozloučit se, i když se vůbec neznáme. Občas kroutím hlavou nad tím, co v ulicích Prahy vídám, ale čemu se divit, vždyť je to ve velkém městě prostě jen viditelnější. A stejně se lidé mají rádi, když se na sebe tak pěkně v metru lepí, ve výtahu se sotva hnou, protože předtím čekali 20 minut na výtah, protože jsme druh líný, který přece nepůjde až z Knížecí na Anděl. (Na pražském andělu je totiž uzavřen východ na dobu 9 měsíců) A při odchodu, nebo vypadnutí z otevřených dveří si stejně všichni poví "pěkný den"

Jsme jen lidé, kteří nemají vždy dobrou náladu, ale nejvíce obdivuji ty, co se nesnaží tu zlou a depresivní náladu přenášet na jiné. Obdivuji lidi, kteří řeknou ,,já vím, že za to nemůžete vy, ale Vaše společnost" a přesto se usmějí a popřejí Vám hezký den a odcházejí s úsměvem. Miluji to, když jdete a někdo se na Vás po ránu usměje. Mám ráda tu atmosféru při mistrovství v hokeji, kdy najednou Češi drží spolu. Pojďme změnit svět a chovat se k sobě hezky pořád. Nebylo by nám v téhle naší malé zemičce mnohem lépe? Já vím, že politika, peníze dělají hodně, ale nic z toho by nám nemělo vzít úsměv. Jako té paní, která každé ráno v metru stojí s časopisem, všem říká krásné dobré ráno a na všechny se usmívá, i když po ránu většina z nás potřebuje ranní před pracovní kávu. Už možná dobrý rok jí tam vidím, jak se po ránu usmívá, OBDIVUJI TAKOVÉ LIDI MEZI NÁMI!


A úplně nejvíce obdivuji ty, kteří udělají něco pro druhé a nečekají nic. Ten svět není tak zkažený, jak se zdá být. Pořád v MHD funguje to, že mladší pustí těhotnou ženu nebo důchodce, aby se posadili. Vídám to skoro denně, i já již několikrát tohle udělala a přijde mi to správné. A nepotřebuji víc. Už jen ten dobrý pocit mi za to stojí. Mám radost, když za mnou přijde klient a když odchází řekne ,,přišel jsem úplně nervózní a smutný, teď odcházím s úplným klidem"

Tohle jsou ty maličkosti, které nám to sluníčko nad námi ještě více zpříjemní den. Pokračujme v tom.


A stejně se mají rádi. A stejně se mají rádi. Reviewed by Petra Konopíková on úterý, října 31, 2017 Rating: 5

2 komentáře:

  1. Joo, takové lidi zlepší den! Ty jsi taky inspirativní, určitě v tom pokračuj ;)

    OdpovědětVymazat

Be-Hope-Ful

Image Link [https://s18.postimg.org/h8cecz615/22414728_1487940074623016_1881661382_n.jpg] Author Name [Peťula | Be-Hope-Ful] Author Description [Všem čtenářům, kteří došli až sem, chci poděkovat a budu šťastná, když mi zanecháte komentář, abych se mohla podívat i na Vaši tvorbu.] Twitter Username [petula_20] Facebook Username [behopefulblogspot.cz] GPlus Username [+PeťuŁAKonopíková] Pinterest Username [Sora Templates] Instagram Username [the_petula]